„Wszystkiego, co naprawdę trzeba wiedzieć

nauczyłem się w przedszkolu

- o tym jak żyć, jak odczuwać,

marzyć i wyobrażać sobie lepszy świat”.
R. Fulghum

Kilka informacji o nas :-)

• Przedszkole istnieje od 1985r. Pierwszym dyrektorem przedszkola była pani Maria Kuza. Następnie od 2001 roku kierownictwo placówki objęła pani Zofia Kupiec. Obecnie funkcję tę pełni pani Dorota Poniatowska.
  • Przedszkole Nr 17 znajduje się przy ulicy E. Orzeszkowej 7. Jest zlokalizowane na terenie miasta Tarnobrzeg, na osiedlu "Serbinów".
  • W przedszkolu funkcjonuje 4 oddziały - są to: 3, 4, 5, 6 latki. Czynne jest w godzinach od 6.00 - 16.30.
  • Placówka mieści się w wolno stojącym, piętrowym budynku posiadającym bardzo dobre warunki lokalowe:
  • na parterze - szatnia, dwie sale zajęć z łazienkami, pomieszczenia gospodarcze i gabinet intendentki;
  • na pierwszym piętrze - dwie sale zajęć z łazienkami, kuchnia, duży hol pełniący funkcję sali widowiskowej, pokój nauczycielski, gabinet lekarski, gabinet dyrektora. Ponadto budynek otoczony jest ogrodem, w którym znajduje się plac zabaw dla dzieci.
  • Pobyt w naszym przedszkolu upływa dzieciom na zabawach, zajęciach planowanych i inspirowanych przez nauczycielki, a także na spacerach, wycieczkach, grach i zabawach ruchowych  na powietrzu.
  • Dzieci mają również możliwość uczestniczenia w zajęciach dodatkowych takich, jak: ćwiczenia korekcyjne, zajęcia logopedyczne, teatralne, zajęcia z psychologiem oraz religia w grupie dzieci 6-letnich.
  • W trakcie codziennych zajęć rozbudzamy i rozwijamy zainteresowania dzieci plastyką, muzyką, teatrem literaturą i tańcem. Przedszkole jest otwarte na potrzeby środowiska lokalnego, w którym funkcjonuje poprzez m.in. udział w przeglądach, konkursach, festiwalach organizowanych na terenie miasta.
  • Nasza placówka jest również organizatorem wielu ciekawych imprez i uroczystości dla dzieci i ich Rodziców.